انواع میز و کاربرد های آن

دانیال بهرامی سه شنبه 2 اسفند 1401 - 17:54
انواع میز و کاربرد های آن

آشنایی با میز تلویزیون:

میز را می توان یکی از اثاثیه های مهم دانست که در منزل، محل کار و حتی مدارس مورد استفاده قرار می گیرد. جنس آن ها از چوب، فلز، شیشه و یا ترکیبی از این سه می باشد. میز تحریر، میز ناهار خوری، میز تلویزیون، میز جلو مبلی و میز کنسول از انواع میز ها می باشند.

تلویزیون شما وسیلهای گران قیمت و نسبتا ظریف است و هیچ چیز سریعتر از شکسته شدن صفحه نمایش آن در اثر سقوط از پایهای که برای پشتیبانی از آن رتبه‌ بندی نشده است، روز شما را خراب نمی‌کند. میز تلویزیون معمولا وزن تلویزیون را میتواند پشتیبانی کند و محافظ خوبی برای تلویزیونتان باشد.

میز تلویزیون معمولا یک تکه از مبلمان است که برای پشتیبانی از تلویزیون ساخته می شود . ممکن است دارای قفسه هایی برای قرار دادن قطعاتی مانند جعبه کابل، پخش کننده دی وی دی و غیره باشد. بسیاری از میز های تلویزیون نیز دارای کشو هایی برای ذخیره سازی هستند. با این حال، در بیشتر موارد، میز تلویزیون کاربردی است و قرار نیست از نظر طراحی اتاق، نقطه کانونی باشند. 

یک میز تلویزیون زیبا نه تنها مکانی برای استراحت تلویزیون شما خواهد بود، بلکه تمام بازی های ویدیویی، گیرنده ها و سایر رسانه های متصل به تلویزیون شما را نیز در خود جای می دهد. حتی اگر قصد دارید تلویزیون خود را به دیوار وصل کنید، میز تلویزیون را می توانید برای زیبا تر شدن ظاهر در زیر آن قرار دهید. به علاوه، بهترین پایه های تلویزیون موجود در بازار، علاوه بر عملکردی که به عنوان پایه عملیات اتاق نشیمن شما دارند، می توانند کیفیت دکوراسیون اتاق نشیمن شما را نیز به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

میز تلویزیون تقریبا در هر سبکی قابل تصور است، بنابراین چه اتاق نشیمن شما به سبک مدرن اواسط قرن، بوهو، صنعتی یا خانه مزرعه باشد، می توانید میزی متناسب با دکوراسیون موجود خود پیدا کنید.

میز کنسول برای چه مواردی استفاده می شود؟

کنسول یک گزینه ذخیره سازی طولانی و کم عمق است که معمولا در مقابل دیوار در ورودی قرار می گیرد یا در پشت یک مبل قرار می گیرد. کنسول یک راه عالی برای استفاده از فضا های کوچک است که به عنوان فضای ذخیره سازی اضافی عمل می کند.

شما می توانید کنسول را تقریبا در هر منطقه ای که کمتر استفاده شده است، قرار دهید. یک میز را به دیوار، در بین در ها یا حتی در انتهای راهرو فشار دهید تا به صورت بصری فضای کشیده را بشکنید. همچنین می توانید روشویی حمام یا اتاق خواب خود را با یک میز کنسول با قفسه ها و کشو ها برای ذخیره سازی بیشتر و دسترسی آسان جایگزین کنید.

میز تحریر:

چه به یک میز برای دفتر نیاز داشته باشید، چه برای محل کار، میز تحریر یک انتخاب فوق العاده است. این میز ها با ویژگی های بسیار خوبی مانند سطوح بزرگ، ارتفاع قابل تنظیم و مدیریت کابل، برای عملکرد مطلوب ساخته شده اند.

بسیاری از این میز ها قابلیت تنظیم ارتفاع دارند، به این معنی که می‌توانید در طول روز با فشار دادن یک دکمه، چرخاندن میل لنگ دستی یا با تنظیم پایهها بین ایستادن و نشستن جابه‌ جا شوید. برخی از آن ها دارای جمع شونده هستند که به شما این امکان را می دهد که اگر پروژه شما با کاغذ ها و لوازم التحریر به هم ریخته است، فضای بیشتری را به سطح اضافه کنید. میز های تحریر کوچک کودکان برای الهام بخشیدن به خلاقیت و کمک به انجام تکالیف طراحی شده اند، در حالی که میز های ذخیره سازی با کشو، سازماندهی را راحت می کند.

 ناهار خوری:

میز غذا خوری یکی از وسایل مهم در هر خانه ای است. جدا از اینکه برای صرف غذا استفاده می شود، حس کامل بودن را نیز به اتاق می بخشد. بسیاری از مردم یک میز ناهارخوری زیبا را برای اضافه کردن به تم اتاق و تمجید از دکوراسیون دوست دارند.

میز ناهارخوری یک مبلمان بزرگ است که فضای زیادی نیاز دارد زیرا صندلی ها جابه جا می شوند. بنابراین، قبل از خرید، مطمئن شوید که کل مکان مورد نیاز برای قرار دادن آن را در نظر بگیرید. 

 ناهارخوری در طرح های مختلفی وجود دارد. آن ها می توانند مربع، مستطیل یا گرد باشند. حتی اگر مربعی و مستطیلی بیشتر در بین مصرف کنندگان محبوب هستند، نوع گرد یا بیضی فضای زیادی برای حرکت در اختیار شما قرار می دهد. از سوی دیگر، انتخاب های بیشتری از اندازه، سبک و سفارشی سازی با نوع مستطیلی در دسترس است.

اغلب، تکیه گاه میز ناهارخوری به فضای پا نفوذ می کند. تکیه گاه های ناهارخوری معمولا به شکل پایه های ساده هستند. هنگام خرید میز غذاخوری باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا پا های شما در هنگام نشستن فضای کافی دارند و به پایه ها برخورد نمی کنند و یا پاهایتان را زیر میز روی هم می توانید قرار دهید یا خیر. چارچوبی که آن را نگه می دارد به نام پیش بند نیز می تواند فضای پای شما را کاهش دهد.

میز های ناهارخوری در مواد مختلفی تولید می شوند. شما باید با توجه به مشخصات شخصی، بودجه و هدف استفاده خود انتخاب کنید. چوب جامد یک ماده محبوب برای میز های ناهارخوری است زیرا بادوام است و همچنین تعمیر آن بسیار آسان است. صفحه آن را می توان از سنگ مانند کوارتز و مرمر نیز ساخت. سنگ ها با وجود اینکه بادوام هستند، لکه ها را جذب می کنند و متخلخل هستند. معمولا ناهارخوری از جنس شیشه، فلز و پلاستیک نیز در بازار موجود است.

 میز پذیرایی:

مهم ترین جنبه هر پذیرایی، میز پذیرش است. میز های پذیرایی بسیار مهم هستند. آن ها می توانند کوچک و بزرگ باشند. کم جا بودن و کارایی زیاد از ویژگی های بارز این مدل میز می باشد.

میز پذیرایی

 عسلی:

به میزی که جلوی مبل قرار می گیرد، میز جلو مبلی یا میز عسلی گفته می شود. میز جلو مبلی کم ارتفاع می باشند و عمدتا برای میزبانی نوشیدنی ها، کتاب ها و سایر گنجینه های تزئینی استفاده می شود. جلو مبلی ها را می توان در طیف باور نکردنی از سبک ها و طرح ها یافت.

بازخوردها