آینه هفت سین

پریناز پارسیان چهارشنبه 12 بهمن 1401 - 10:03
آینه هفت سین
آیِنِه و شَمْعْدان یا آینه شمدون از اجزای اصیل سفرهٔ عروسی ایرانی است، که در سفرهٔ هفت سین نیز قرار داده می‌شود. استفاده از آینه و شمعدان ریشه در ایران باستان و آیین زرتشت دارد.در این مطلب سعی داریم بهترین آینه مدرن را به شما معرفی کنیم.

آیِنِه و شَمْعْدان یا آینه شمدون از اجزای اصیل سفرهٔ عروسی ایرانی است، که در سفرهٔ هفت سین نیز قرار داده می‌شود. استفاده از آینه و شمعدان ریشه در ایران باستان و آیین زرتشت دارد.

در هفت سین

آینه نماد تصویر پیدایش و روشنائی است که بر سر سفره هفت سین گذاشته می‌شود. آتشدان نیز نماد پایداری نور و گرما است که بعدها به شمع و چراغ مبدل شد. در دو طرف آینه دو شمعدان گذاشته می‌شود و به تعداد فرزندان خانواده شمع روشن می‌گردد. شمع‌ها نماد شادی و روشنگری هستند.

در دنیای مدرن و سبک جدید چیدمان ها دیگر چیدمان سفره های هفت سین به سبک قدیم و آینه های بزرگ فلزی با شمع دان های بزرگ رایج نیست و مردم بیشتر به سمت سبک های مدرن و مینیمال, آینه دکوراتیو , آینه رو میزی گرایش پیدا کرده اند از این رو امروز برای شما دو مدل آینه هفت سین مدرن و آینه دکوراتیو پذیرایی با پایه چوبی معرفی خواهیم کرد که قطعا مورد پسند شما واقع خواهند شد.

همونطور که مشهاده میکنین 2 مدل آینه بالا برای چیدمان سفره های هفت سین بی نظیر هستش برای خرید این آینه ها میتوانید به سایت https://dinial.ir/ مراجعه فرمایید.

بازخوردها